Skaitiniai

Kaip būti ne tik tėvu, bet ir tėčiu?

„Kiekvienas gali būti tėvu, bet tik stiprus vyras – tėčiu“, – nežinomas autorius. 

Tėtis labai svarbus vaiko gyvenime, net jei kartais didžiausius nuopelnus priskiriame mamoms. Jis – tai stiprybės, palaikymo ir disciplinos šaltinis. Jo darbas nesibaigiantis ir dažnai lieka neįvertintas. Tačiau pats geriausias atpildas yra gerai išauklėti vaikai.

Tėvo dieną daugelis prisimename savo tėčius, pagerbiame juos savo dėmesiu ir siunčiamu dėkingumu. Ir susimąstome, kokių tėčių reikia mūsų vaikams. Štai keletas svarbių dalykų, kuriuos vertėtų apgalvoti norint savo vaikams būti ne tik simboline figūra jų gyvenime.

 1. Geras tėtis myli savo vaikus, bet tai nereiškia, kad jis leidžia jiems viską ar toleruoja jų blogus poelgius. Jis aiškiai parodo, kad teisinga ir kas ne – ne kumščiais, o tvirtu ir išmintingu žodžiu.
 2. Geras tėtis supranta, kad vaikas irgi žmogus ir klaidos yra neišvengiama augimo dalis. Todėl visus pirmus paklydimus priima pirmiausia stengdamasis vaikui padėti suprasti, kas gera ir kas bloga, kas teisinga ir kas ne. Tačiau duoda suprasti, kad besikarotjančios klaidos yra nebus toleruojamos ir turės pasekmių.
 3. Geras tėtis moko savo vaikus vertinti dalykus. Jis neleidžia jiems manyti, akd viskas, ką jie turi yra savaime aiškus dalykas. Nuo maisto ant stalo, išsilavinimo iki mamos kasdienio rūpesčio – viską reikia branginti. Protingas tėtis moko vaikus taupyti ir, atėjus laikui, paskatina juos prisidėti prie savo pirkinių užsidirbant patiems. Geras tėtis nieko negaili savo vaikams, tačiau neleidžia jiems laikyti savo artimųjų bankomatais ir moko pajusti pinigų vertę nup pat mažens.
 4. Geras tėtis yra atviras pasaliui ir žvelgia plačiai. Jis supranta, kad žmonės ir gyvenimas bėgant laikui keičiasi, todėl nesistengia gyventi pagal savo laikų standartus. Išmintingas tėtis išklauso, mąsto, kartu su vaikais stengiasi pažinti šių dienų gyvenimą ir leidžia vaikams gyventi jame, pasiimant iš praeities ir dabarties tai, kas geriausia.
 5. Geras tėtis ramiai priima faktą, kad jo vaikai nėra visiškai tokie kaip jis, todėl neprivalo gyventi tokio paties gyvenimo, turėti identiškas vertybes ar nuomonę. Žinoma, tol, kol tai nežeidžia kitų.
 6. Geras tėtis leidžia laiką su savo vaikais. Ne bet kaip – kokybė čia kur kas svarbiau nei kiekybė. Tėtis, kuris jaučia ryšį su vaikais, žino, kaip juos pralinksminti, ką prasmingo ir stiprinančio tarpusavio santykius kartu nuveikti. Geras tėtis visuomet randa laiko išklausyti, pasišnekučiuoti, padėti paruošti namų darbus, paklausti, kaip sekasi ar tiesiog apsikabinti.
 7. Geras tėtis nesivadovauja principu darykite kaip sakau“ . Jis moko savo pavyzdžiu ir įkvėpimu, jis nesielgia priešingai nei kalba. Jis parodo, kaip reikia spręsti konfliktus ar problemas būnant stipriu, tačiau pasveriant kiekvieną žodį ar veiksmą. Geras tėtis moko mylėti mamą – kasdien, rodydamas jai pagarbą ir atjautą. Jis nesipyksta su žmonėmis prie vaikų akių ir stengiasi perduoti svarbiausias vertybes.
 8. Geras tėtis visuomet užstoja savo vaikus prieš kitus, net jei jie neteisūs ir vėliau, akis į akį, paaiškina, kas nutiko ir kaip reikėtų elgtis. Stiprus tėtis nenusisuka nuo savo vaikų net kai jiems nesiseka.
 9. Geras tėtis meta vaikams iššūkius, kurie skatina tobulėti. Todėl kartais jis leidžia jiems patiems spręsti problemas, atlikti rimtesnius buities darbus. Jei vaikai rodo norą imtis ko nors sudėtingo, pavyzdžiui, prisidėti prie šeimos verslo, geras tėtis stengiasi juos pamažu mokyti ir neleidžia pasijusti menkaverčiais.
 10. Geras tėtis vis ko nors moko savo vaikus: ar tai būtų barzdos skutimasis, ar etiketas, ar žodžio laikymasis, ar dėkingumas.
 11. Geras tėtis MYLI BESĄLYGIŠKAI. Tai yra svarbiausia tikro tėčio savybė. Net tada, kai vaikai nuliūdina jo meilė nesumenksta.

5 851 Comments