Susitikimai

Duris atvėrė Mažojo princo dirbtuvių ambasada Kupiškyje

Nuo šiol Mažojo princo dirbtuvės turi padalinį – Kupiškyje esančiuose Šv. Kazimiero vardo vaikų globos namuose. Ši savotiška vertybių ir geros nuotaikos ambasada buvo įkurta kartu su “Barclays” savanorių komanda.

Dirbtuvės kupiškyje yra antroji projekto su technologijų centru dalis. Pirmosios metu nevalstybinių vaikų globos namų “Visos Lietuvos vaikai” auklėtiniai kartu su “Barclays” savanoriais remontavo senus kompiuterius, mokėsi instaliuoti kompiuterines programas bei sužinojo, kaip būti saugiems internetinėje erdvėje. Antroji, finalinė dalis vyko Kupiškyje, kur vaikų globos namuose Mažojo princo dirbtuvių ir “Barclays” savanoriai įrengė multifunkcinę klasę, kurioje bendrai veiklai suburs bibliotekėlė, kompiuterių kampelis, projektorius. Čia vietą atrado pirmojoje projekto dalyje paruošti kompiuteriai.

Mažojo princo dirbtuvių klasė orientuota į įdomųjį mokymąsį, pasaulio pažinimą. Ateityje čia planuojami susitikimai su įkvepiančiais žmonėmis, kūrybingumą skatinančios dirbtuvės, leidžiančios vaikams prisiliesti prie įvairių profesijų.

Jaudinanti patirtis

Kompanija “Barclays” turi tradiciją kartą per metus savo darbuotojams suteikti galimybę savanoriauti pasirinktoje organizacijoje. „Make a difference“ (nepažodžiui išvertus – „prisidėk prie pokyčių“) projekto metu kompanijos darbuotojai gali rinktis, kokioje srityje norėtų padirbėti neatlygintinai. Šį kartą 15-os žmonių komanda pasirinko Mažojo princo dirbtuves. Daugumai kompanijos savanorių pažintis su globos namuose gyvenančiais vaikais buvo pirmoji. Pasak savanorių koordinatoriaus Povilo Germanavičiaus, norėjosi prisidėti prie nedidelės, mažiau žinomos, tačiau nuoširdžiai dirbančios organizacijos veiklos.

„Šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame vis sunkiau atskirti, kas yra tikra, aš esu ganėtinai skeptiškos nuomonės apie visas labdaringas organizacijas. Daugelis jų, mano manymu, yra sukuriamos daugiau ne dėl būtinybės suteikti kažkam tikrą pagalbą, o dėl „varnelės“ užsidėjimo žmonėms ar kompanijoms, kurioms to reikia. Tikriausiai klausimas kyla, kodėl tokio požiūrio šalininkas sugalvojo įsitraukti į savanoriavimo veiklą? Todėl, kad norėjau paneigti tą skaudų faktą ir įsitikinti, jog būna kitaip. Būtent todėl, nusprendęs pirmą kartą paaukoti kažkiek savo laiko šiam dalykui, aš dėjau visas pastangas, kad atrasčiau organizaciją, kuriai TIKRAI RŪPI. Taip aš sutikau Agnę ir jos vediną organizaciją „Mažojo princo dirbtuvės“. Darbas su šiais žmonėmis buvo tikras atradimas ir nauji vėjai mano gyvenime. Aš įsitikinau, kad taip, vis dar turime žmonių ir organizacijų, kuriems rūpi iš tikrųjų. Dirbtuvės, kurias rengėme kartu su mūsų bendrai surinkta komanda bei vaikais iš globos namų, buvo renginys, kuris davė tikėjimo, kad nėra viskas taip purvina mūsų visuomenėje. Tikriausiai taip buvo lemta, kad po šio renginio sugedus automobiliui mus į Vilnių pasisiūlė parvežti Kupiškio vaikų globos namų direktorius Petras. Kelionės metu šis didis žmogus gan vaizdžiai papasakojo apie ten verdantį kasdienį gyvenimą ir su kokiais sunkumais jis susiduria. Galiausiai rezultatas – kompiuterių klasė, kurią įkūrėme su Mažojo princo piešiniu ant sienos spindėjo šviesa ir aš tikrai tikiu, kad tai bent maža dalele pakeis tų nedovanotino likimo vaikų gyvenimus”, – įspūdžiais dalinosi Povilas. Anot jo, tokia neįprasta patirtis priverčia susimąstyti.

“Su kai kuriais vaikais bendrauti tikrai nebuvo lengva, tačiau tai puikiausiai suprantama. Bendraudamas su žmogumi visuomet bandai suprasti jo “backgroundą” (patirtį – aut. past.) bei atsistoti į jų vietą. Tai leidžia suprasti, kad vyresnieji užsidės apsauginį šydą ir nusistatymą, kad “va atvažiavo dar vieni ir išvažiuos, o mūsų gyvenimas nėra tik ši išskirtinė diena”, o tuo tarpu jaunesni vaikai ieškos prisirišimo ir prašys tavęs, kad pasiliktum ir dar kartą pasuktum juos ratu už rankų”, – paklaustas apie bendravimą su vaikais sakė savanoris.

Siekis – veikti kartu

Pasak Mažojo princo dirbtuvių sumanytojų, šio projekto tikslai buvo keli – vaikų, gyvenančių ne šeimose edukacija, socializacija, motyvacijos skatinimas. Dar vienas netikėtu, tačiau labai džiuginančiu pasiekimu tapo didelės motyvuotų, nuoširdžių ir gabių savonorių komandos pritraukimas. Spalvingas dirbtuvių vaikų globos namuose sienas išpiešė Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos animacijos specialybės antrakursės Albertina Gubanova ir Lina trukanavičiūtė, biblioteką susistemimo Sigita Kuzmickaitė, technologijų kampą įrengė “Barclays” kompanijos atstovai.  Svarbu tai, kad savanoriai į veiklą stengėsi įtraukti ir pačius vaikus – juos sudominti, pamokyti, pabendrauti.

Dirbtuvių padalinio vadove simboliškai paskirta viena vyriausių globos namų auklėtinių Kristina Grigaitė, kuri savo stropumu ir pozityvumu yra pavyzdys visiems čia gyvenantiems vaikams. Šv. Kazimiero vaikų globos namuose vykusioje dirbtuvių atidarymo šventėje dalyvavo muzikuojantis jaunimas iš Kupiškio muzikos mokyklos, miesto bendruomenės nariai. Globos namų direktorius Petras Remeikis išreiškė viltį, kad persikrausčius į neseniai renovuotas patalpas, įvedus šeimų sistemą, vaikų gyvenimas bus šviesesnis, o Mažojo princo dirbtuvių klasė taps ta vieta, kurioje visi susirenka į vieną krūvą, bendrauja, svajoja.

Daugiau nuotraukų – fotogalerijoje.

9 109 Comments