Susitikimai

„Saulutės“ vaikai išbandė skulptoriaus amatą

Mažiau nei prieš metus Šv. Kazimiero ordino įkurtose Mažojo princo dirbtuvėse lankėsi Kėdainių specialiosios ir dailės mokyklų auklėtiniai. Šį karštą rugpjūtį išvyka į Vilnių buvo nudžiuginti Kėdainių „Saulutės“ vaikų globos namuose gyvenantys vaikai.

Jau tapo tradicija, kad visus naujus mažuosius savo draugus Mažojo princo dirbtuvės supažindina su Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) užkulisiais, kuriuos kaskart mums atveria Ordino dama, operos solistė Sofija Jonaitytė.

Neregėti – sostinė, teatras ir magistratas

Vasaros metu dauguma operos ir baleto teatro artistų atostogauja, tačiau pačiame teatre verda darbai. Čia intensyviai ruošiamasi naujam sezonui – remontuojamos kai kurios erdvės, didžioji scena, valomi įspūdingo dydžio teatro langai bei tikrinami visus taip žavintys senieji šviestuvai.

Ant aukštų pastolių laipiojantys darbininkai vaikams kėlė ne mažesnį susidomėjimą nei S. Jonaitytės pasakojamos magiškos teatro istorijos apie artistų gyvenimus bei žymiausius jų vaidmenis. Viena daugiausiai džiaugsmingų vaikų šūksnių palydima vieta – teatro dirbtuvės, kur spektakliams kuriamos įspūdingo dydžio dekoracijos. Ryškiod spalvos, nematytos medžiagos, didžiuliai teptukai, miniatiūriniai architektūros šedevrai, žmogaus dydžio lėlės… Net suaugusieji čia gali pasijusti tarsi pasakoje.

Mažiesiems globos namų auklėtiniams buvo įdomus kiekvienas teatro kampelis, kiekvienas jų ausiai neįprastas repetuojančio teatro orkestro skleidžiamas garsas. Teatro užkulisiuose tarsi namuose besijaučianti S. Jonaitytė vos spėjo atsakinėti į smalsiųjų lankytojų klausimus. Ekskursijos pabaigoje mažiesiems buvo leista pasimatuoti žymių spektaklių personažų kostiumus, pabandyti laikyti tikrą špagą.

Palikę teatrą vaikai su auklėtojomis ir S. Jonaityte buvo pakviesti į Ordino magistratą, kur jų laukė Ordino D. Magistras Henrikas Armoška-Eismontas. Kol svečiai vaišinosi ledais, Ordino vadovas apžvelgė organizacijos istoriją, misiją bei nuveiktus darbus. Vėliau D. Magistras saulėtomis sostinės senamiesčio gatvelėmis palydėjo vaikus į Vilniaus Arkikatedrą, Šv. Kazimiero koplyčią. Pakeliui į Mažojo princo dirbtuves visi stabtelėjo prie Valdovų rūmų, Karaliaus Mindaugo paminklo.

Pažintis su skulptūra

Mažojo princo dibtuvėse vaikus pasitiko skulptorius Gediminas Radzevičius, „Kūrybos avilio“ įkūrėjas. Jis vaikus supažindino su moliu, jo savybėmis, skulptūros gimimo paslaptimis. Gavę teorinių žinių vaikai su džiaugsmu sėdosi prie darbo stalo ir kibo į tikro molio luitus. Dirbtuvėse netikėtai įsivyravo tyla: visi, net ir auklėtojos, ėmė kurti savo mažąsias skluptūras. Kas sraigę, kas pilį, o kas žiūronus – vaikų fantazijai ribų juk nėra. Baigę darbus, vaikai išdidžiai fotografavosi su savo kūriniais. Vaikams prisilietimas prie molio – nauja veikla, ne tik skatinanti kūrybiškumą, bet ir raminanti. Pasak skulptoriaus G. Radzevičiaus, kasmet vaikams rengiančio lipdybos stovyklas, lipdydami mažieji susikoncentruoja ir lavina pastabumą. „Lipdydamas paukštį ar mešką vaikas susimąsto, kaip šis gyvūnas, valgo, kaip vaikšto ar klauso“, – įsitikinęs jis.

Moliu nesusidomėjo tik vienas vaikas – tai mažasis septynemetis Eimantas. Šis gūvus ir komunikabilumu išsiskiriantis berniukas kartu su „Kūrybos avilio“ vadove Skaiste Radzevičiūte mieliau piešė akvarele ir bendravo su Ordino D. Magistru.

Po smagių užsiėmimų visi susirinko prie pietų stalo. Pasistiprinus, gražios pažinties proga Mažojo princo dirbtuvės svečius vaišino šviežiu ir gardžiu tortu, kurį padovanojo nuolatinė Ordino organizuojamų vaikų renginių rėmėja  „Mažoji ragainė“. Išsidūkę, pažaidę stalo tenisą, mažieji svečiai autobusu išriedėjo į Kėdainius.

Daugiau nuotraukų – fotogalerijoje.

13 496 Comments