Susitikimai

Šią Tėvo dieną – ne tik lėktuvai, bet ir sraigtasparniai

Skriskit, svajonės, aukštai aukštai! Pilni didelio noro įkvėpti, sudominti, padrąsinti svajoti kasmet Tėvo dieną vaikus kviečiame į su aviacija susijusius objektus. Šiemet buvo ypač įdomu ir mažiems, ir dideliems, nes lankėmės ne tik daugumai gerai pažįstamame Vilniaus oro uoste, bet ir Valstybės sienos apsaugos tarnyboje Paluknyje.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) rūpinasi Lietuvos sausumos ir jūros sienų apsauga, atvykstančiųjų į šalį ir išvykstančiųjų iš jos asmenų pasienio tikrinimu oro, jūrų, upių uostų ir sausumos pasienio kontrolės punktuose.

VSAT Aviacijos valdybos viršininkas Deividas Kaminskas ir Orlaivio vadas Karolis Mika vaikus iš Kupiškio Šv. Kazimiero vaikų globos namų ir Kėdainių rajono Akademijos gimnazijos supažindino su tarnybos veikla, papasakojo apie kasdienius iššūkius, leido iš arti apžiūrėti naktinio matymo prietaisus, ginklus ir, visų smagiausia, pasėdėti sraigtasparnyje! Taip pat vaikams teko pasukti galvą ir atsakyti į daug įvairiausių klausimų apie Lietuvos kaimynus, sienų gynybą, aviaciją. Atsidėkodami už žinias, įspūdžius ir suvenyrus, vaikai tarnybos darbuotojams dovanojo savo piešinius. 

Jau tapo tradicija, kad ekskursija baigiasi Vilniaus oro uoste, kur vaikus šiltai priima Belekas iš „Turkish Airlines“, papasakojantis daugybę įdomių faktų apie aviaciją bei Pasaulio imtynių čempionas Rimantas Bagdonas su dukra Inga, vaišinantys visus pietumis. 

Kodėl lėktuvai?

Neatsitiktinai šiam kasmetiniam renginiui pasirinkta būtent aviacijos tema – „Mažojo princo“ kūrėjo, „tėčio“ Antuano de Sent-Egziupery gyvenime lėktuvai, neaprėpiamos padangės ir svajonės visuomet užėmė ypatingą vietą. Be to, aviacija šiuo atveju simbolizuoja ir neribotas galimybes – juk lėktuvu šiais laikais kiekvienas pasaulio kampelis yra kone ranka pasiekiamas. Didelė dalis ekskursijose dalyvaujančių vaikų ir paauglių nėra skridę lėktuvu ar buvę oro uoste, todėl čia viskas jiems atrodo labai įdomu.

Ankstesniais metais Mažojo princo dirbtuvių organizuojama edukacinė ekskursija, kurios metu vaikai supažindinami su aviacija, oro uosto darbu, retomis čia dirbančių specialistų profesijomis, neeilinėmis atsakomybėmis vyko Vilniaus bei Kauno oro uostuose. 


Daugiau nuotraukų – fotogalerijose: 

http://www.princodirbtuves.lt/galerija/2017/2017.06.04_MPD_VSAT/ 

http://www.princodirbtuves.lt/galerija/2017/2017.06.04_MPD_VNO/

Už galimybę Tėvo dieną paminėti kitaip dėkojame „Lietuvos oro uostams“, „Turkish airlines“, „Litcargus“, „BGS“, „Emeritek“, Rimantui Bagdonui, VSAT prie LR VRM.

5 469 Comments