Susitikimai

Su svečiais iš Suomijos vaikai statė namus ir būrė orkestrą

Lapkričio pradžioje Mažojo princo dirbtuvėse apsilankė seni ir mylimi mūsų bičiuliai iš Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinės mokyklos. Čia jų laukė netikėtos dirbtuvės kartu su svečiais iš užjūrio – Suomijos.

Su kūrybingąja trijule, pasivadinusia „Kalteva Co“, vaikai subūrė iš kasdienių daiktų pagamintų instrumentų orkestrą bei statė savo svajonių namus.

Iššūkis kurti vaikams

Menininkai iš Suomijos „Kalteva Co“ Lietuvoje lankosi ne pirmą kartą – čia juos atviliojo pažintis su teatro kūrėjomis iš Lietuvos scenografe Šarūne Pečiukonyte, režisiere Saule Norkute, scenografe ir prodiusere Paulina Nešukaityte. Visi kartu jie ne kartą dirbo prie vieno ar kito projekto, šiuo metu taip pat jungia jėgas naujam spektakliui, kurio tema – namai. Būtent todėl dalis dirbtuvių laiko buvo skirta statymui namo, kurio pagrindinė statybinė medžiaga – neribota vaikų fantazija.

Pasak menininkių iš Lietuvos, statant spektaklius vaikams labai daug duoda bendras darbas su vaikais, jų reakcijų, interpretacijų matymas. Dažnai vaikai stebina išmanumu ir drąsiais sprendimais. Stebint menininkų darbą su vaikais iškart į akis krito vienas svarbus ir netikėtas momentas – jie buvo atviri vaikų kūrybai, nesistengė primesti savo nuomonės. Neatsitiktinai. Juk mene nėra teisingų atsakymų – tik džiuginanti ir išlaisvinanti kūryba. Tai sritis, kurioje vaikai gali (bent jau turėtų) nekonkuruoti, o tiesiog mėgautis procesu, lavinti kūrybiškumą.

Meno kalba – pasaulio kalba

Kad ir kaip patiktų šiems suomiams Lietuva, lietuvių kalbos jie dar nemoka. Tačiau vaikams tai nesudarė sunkumų: ženklais, emocijomis jie bematant rado bendrą kalbą su trijule iš Suomijos. Pasiskirstę į dvi grupes, vieni statė neįtikėtiną namą, kiti grojo keisčiausiais instrumentais. Iš kruopų, balionų, santechnikos vamzdžių, veržliarakčių ir kitų daiktų instrumentus pagamino suomiai „Kalteva Co“. Vaikai smalsiai juos bandė ir stebėjosi skleidžiamais garsais. Stačiusieji namą įsijautę čiauškėjo – čia bus ore kabanti terasa, čia stiklinis stogas, o iš kamino rūks spalvoti dūmai…

Viena svarbiausių abiejų grupių užduočių buvo dirbti bendradarbiaujant, įsiklausant į vienas kitą. Džiugu, kad tai skirtingo amžiaus vaikams puikiai pavyko. Pabaigę darbus ir repeticijas, jie vieni kitiems pristatė – kas namą, kas miško orkestrą.

Po kūrybinių dirbtuvių vaikai išskubėjo į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą žiūrėti spektaklio „Snieguolė ir septyni nykštukai“.

Daugiau nuotraukų – fotogalerijoje.

6 991 Comments