Susitikimai

Tėvo dienos proga Vilniaus ir Kauno oro uostuose svečiavosi vaikai

Ką turi bendro Tėvo diena, vaikai, Mažasis princas, Antuanas de Sent-Egziupery ir oro uostas? Į šį klausią gali greitai atsakyti vaikai, kurie jau antrus metus Tėvo dienos proga lankosi oro uoste.

Praėjusiais metais Mažojo princo dirbtuvių organizuojama edukacinė ekskursija, kurios metu vaikai supažindinami su aviacija, oro uosto darbu, retomis čia dirbančių specialistų profesijomis, neeilinėmis atsakomybėmis vyko Vilniaus oro uoste. Šiais metais prie gražaus renginio prisijungti mielai sutiko ir Kauno oro uostas.

„Pirmąjį birželio sekmadienį esame įpratę praleisti su tėčiais. Deja, ne visi. Galbūt ne visi žino, tačiau dauguma vaikų namuose augantys vaikai tėvus turi, juos pažįsta, kartais matosi. Visgi, jų santykiai dažnai sudėtingi, skaudūs. Todėl labai džiaugiamės, kad Tėvo diena oro uoste tampa gražia tradicija, kuri prablaško, įkvėpia svajoti, kažko daugiau siekti gyvenime. Motyvacija yra tai, ko labai trūksta šiems vaikams“, – sakė dirbtuvių vadovė Agnė Pikšrytė.

Šiemet edukacinėse ekskursijose Vilniuje ir Kaune dalyvavo pernai nebuvę Kupiškio vaikų globos namų auklėtiniai ir Dotnuvos pagrindinės mokyklos mokiniai iš gausių šeimų.

Neatsitiktinai šiam renginiui pasirinkta būtent aviacijos tema – „Mažojo princo“ kūrėjo, „tėčio“ A. de Sent-Egziupery gyvenime lėktuvai, neaprėpiamos padangės ir svajonės visuomet užėmė ypatingą vietą. Be to, aviacija šiuo atveju simbolizuoja ir neribotas galimybes – juk lėktuvu šiais laikais kiekvienas pasaulio kampelis yra kone ranka pasiekiamas. Dauguma ekskursijose dalyvavusių vaikų ir paauglių nėra skridę lėktuvu ar buvę oro uoste, todėl čia viskas jiems atrodo be galo įdomu: saugumo patikra, skrydžių valdymo bokštelis, šalia kylantys lėktuvai ar modernus gaisrinės automobilis. Kaip ir pernai, su dar didesnėmis dovanomis ir šypsenomis vaikus pasitiko avialinijų „Turkish Airlines“ atstovybė. Atidžiausiems ekskursijų dalyviams Mažojo princo dirbtuvės įteikė dovanas, daugiausiai apie aviaciją žinojusi mokinė gavo elektroninę knygą.

Vilniaus oro uoste besisvečiavusieji vaikai taip pat turėjo progą susipažinti imtynininku Rimantu Bagdonu, kuris tapo pirmuoju lietuviu, iškovojusiu pasaulio čempionato auksą. Jis kartu su dukra Inga jau antrus metus oro uoste įsikūrusiuose jiems priklausančiuose restoranuose sočiais pietumis vaišino iš tolimojo Kupiškio atvykusius vaikus.

Už įdomius pasakojimus, kantrybę, gerą nuotaiką ir produktyvų bendradarbiavimą dėkojame oro uostų personalui, Kauno oro uosto Operacijų skyriaus pamainos vadovei Žydrūnei Macikūnienei, Operacijų skyriaus vyriausiajam ugniagesiui Algimantui Baltavičiui, Aerodromo priežiūros grupės vadovui Laurynui Kačinskui, Rimantui Bagdonui ir Ingai Bagdonaitei, „Turkish Airlines“ avialinijų marketingo vadovei Sigitai Morkūnienei, Vilniaus oro uosto komunikacijos vadybininkei Agnei Mažeikytei, vaikus lydėjusioms pedagogėms, Kupiškio vaikų globos namų direktoriui Petrui Remeikiui ir Dotnuvos pagrindinės mokyklos direktoriui Rimantui Urbonavičiui, MPD savanoriams Sigitai Kuzmickaitei, Laurynui Zubei.

Projekto organizatorius: Šv. Kazimiero ordinas.

Projekto rėmėjai ir partneriai: „Lietuvos oro uostai“, „Turkish airlines“, „Litcargus“, „BGS“, „Emeritek“, Pasaulio imtynių čempionas R. Bagdonas.

Daugiau nuotraukų iš Vilniaus – fotogalerijoje.

Daugiau nuotraukų iš Kauno – fotogalerijoje.

9 602 Comments