Susitikimai

Vaikai iš Kupiškio Tėvo dieną sutiko oro uoste

Šv. Kazimiero ordino ir Kupiškio Šv. Kazimiero vaikų globos namų draugystė tęsiasi: Tėvo dieną ordiniečiai kartu su vaikais minėjo kartu, pasinerdami į aviacijos pasaulio paslaptis. Ordino pernai įkurtose Mažojo princo dibtuvėse dar visai neseniai šiems vaikams buvo ruošiamos kalėdinės dovanos. Praėjus pusmečiui įgyvendintas pažadas naujus dirbtuvių bičiulius pakviesti į Vilnių ir parodyti kai ką nematyto, suteikti progą pasisemti naujų įspūdžių ir patirties.

„Tėvo diena kiekvienam vaikui ypatinga. Džiaugiamės, kad tokią gražią šventę vaikai buvo linksmi, apsupti geranoriškų žmonių, pamatė daug įdomių ir naudingų dalykų. Visiems vaikams, o šiems ypatingai reikia įkvėpimo, motyvacijos, gero pavyzdžio. Ordinas, vykdydamas savo misiją, į tai įneša savo indėlį“, – sakė Ordino D. Magistras Henrikas Armoška-Eismontas.

Aviacija ir svajonės

Daug prasmių turinčiu vardu pavadintų Mažojo princo dirbtuvių komanda šį kartą vaikams surengė išvyką į Vilniaus oro uostą, taip prisiliesdama prie „Mažojo princo“ autoriaus Antuano de Sent-Egziuperi gyvenimo bei knygos siužeto. Aviacija tiek mažus, tiek didelius nuo pat savo istorijos pradžios intriguoja ne tik įspūdingais įrengimais ir technologijomis. Žmogų visuomet traukė sklęsti dangumi tarsi paukščiui, pakilti aukščiau debesų, pamatyti žemę iš toli. Knygoje „Mažasis princas“ lakūnas atsiduria nežinomoje planetoje, kurioje sutinka ypatingą jos gyventoją – mažą, tačiau labai smalsų ir mąslų berniuką. Šią knygą galima skaityti įvairiai, o pažintį su Mažuoju princu priimti kaip pasaką arba… kaip susitikimą su pačiu savimi, savo svajonėmis.

Vaikai iš Kupiškio vaikų globos namų šilti ir draugiški, jie, kaip ir visi vaikai, nepriklausomai nuo amžiaus, neabejotinai geba ir nori svajoti. Išvykoje į oro uostą daugelis pirmą kartą savomis akimis iš arti pamatė kylančius ir besileidžiančius lėktuvus, ekskursijoje sužinojo įspūdingų faktų ir skaičių apie aviaciją, apsilankę „Turkish Airlines“ biure gavo po suvenyrinį lėktuvo modėlį. Ne mažesnį įspūdį nei lėktuvai vaikams padarė oro uosto gaisrinė, kurios darbuotojai leido vaikams pasimatuoti specialią aprangą bei patiems išbandyti gesinimo įrangą.

Ne tik vaikai, bet ir ekskursijoje dalyvavę pedagogai pripažino, kad tokia išvyka išties nekasdienė, o įspūdžių tiek daug, kad prisiminimai išliks dar ilgam. Vaikai liko sužavėti oro uostu, lėktuvais, prie jų dirbančių specialistų darbu. Netrukus ėmė svajoti – kas būti pilotu, kas gaisrininku, o kas tiesiog nors kartą patirti, ką reiškia skristi virš debesų. Ekskursiją vaikams vedęs jau daug metų aviacijos srityje dirbantis Lietuvos oro uostų Aviacijos paslaugų skyriaus vadovas Mangirdas Šapranauskas nesigaili pasinėręs būtent į šią sferą. „Kaip sakoma, jei aviacija tave vieną kartą pagauna, tai daugiau nebepaleidžia. Aviacijos pagalba pasaulis yra labai mažas, o atstumai skaičiuojami ne kilometrais, o laiku: per 5 valandas gali atsidurti Madride, per 8 – Niujorke, per 11 – Singapūre“, – sakė specialistas. Paklaustas, ko Tėvo dienos proga tėviškai palinkėtų susirinkusiems vaikams, jaunas dviejų berniukų tėtis nedvėjodamas atsakė: „Svajoti, svajoti, svajoti.  Ir tai daryti drąsiai. Aviacija buvo mano svajonė ir ji išsipildė – tai jau trečias su aviacija susijęs mano darbas.“

Po ekskursijos vaikai buvo pakviesti pietų į oro uoste įsikūrusį „Oro barą“, kuriame pasitiko viena jo šeimininkių – Inga Bagdonaitė. Ji su tėvu, žinomu sportininku, pasaulio čempionu tapusiu imtynininku Rimantu Bagdonu maloniai sutiko pavaišinti mažuosius svečius. Atsilygindami už svetingumą vaikai restorano šeimininkams dovanojo dešimtmečio Manto pieštą lėktuvą, kuris buvo pakabintas šalia lakūno Jurgio Kairio dovanotų savo lėktuvų fotografijų. I. Bagdonaitė vaikams perdavė kupiškiečio, vieno žymiausių Lietuvos sportininkų, Olimpinio čempiono Virgilijaus Aleknos linkėjimus ir vardinius marškinėlius. Sportininkas labai norėjo pats susipažinti su kraštiečiais vaikais, tačiau negalėjo atvykti dėl netikėtų šeimyninių aplinkybių.

Vėliau vaikai patraukė į Mažojo princo dirbtuves, kur gamino spalvingus svajones skraidinančius lėktuvėlius, žaidė, bendravo su ordiniečiais, o išvykdami kartu su gera nuotaika bei kitomis dovanėlėmis išsivežė ir po pakuotę Mažojo princo bičiulių arbatos mainais palikdami savo gražius piešinius ir gerus žodžius.

Dėmesio neišlepinti vaikai

Į ekskursiją vaikus atlydėjo keli pedagogai ir Šv. Kazimiero vaikų globos namų direktorius Petras Remeikis. Viena darbuotojų, nuo pat vaikų globos namų įkūrimo čia dirbanti socialinė pedagogė Ingrida Tubelienė puikiai pažįsta daugelį globojamų vaikų. „Dauguma čia gyvena nuolat, tačiau dalis vaikų vis keičiasi – kai kurie pagyvena, kol šeimoje krizė, o kai tėvai pasitaiso, jei duok Dieve pasitaiso, grįžta. Kaip žinia, pas mus visiškų našlaičių praktiškai nėra, tik viena mergaitė“, – sakė pedagogė. Dažniausiai vaikai į globos namus patenka dėl tėvų problemų – alkoholizmo, ligų arba dėl pačių socialinių įgūdžių stokos, specialių poreikių, kurie dažnai yra neigiamo gyvenimo pasekmė. Globos namuose šiuo metu gyvena beveik 30 vaikų nuo 4 iki 18 metų, tarp kurių ketvertukas – dvi sesės ir du broliai – iš vienos šeimos. Pasak moters, čia daug liūdnų istorijų.

Nepasisant visko, mažieji tiesiog trykšta energija, noru bendrauti, draugauti, prisiglausti… Vyresni kiek atsargesni, užsitarnauti jų pasitikėjimą suaugusiems prireikia laiko.

Dėl lėšų stokos globos namai vaikų nelepina dažnomis išvykomis ar pramogomis. Anot I. Tubelienės, vaikams dažniausiai tenka pasitenkinti tuo, ką pasiūlo mokykla. „Todėl labai džiaugiamės, kai atsiranda rėmėjų, norinčių padėti. Kad ir šiandieninė ekskursija – iš tiesų įspūdinga. Net mūsų pačių vaikai ir mes patys to nesame matę.  Žinoma, ne visi vaikai vienodai šiandien gali tai įvertinti. Tačiau anksčiau ar vėliau viskas susistato į savas vėžias, gal jei ne šiandien, tai vėliau įvertins“, – sakė pedagogė, kuri labiausiai džiaugiasi, kai jau suaugę vaikai ateina aplankyti, dėkoja už šilumą ir pamokas.

Vyriausios globos namų gyventojos, dvi merginos jau dabar stebina sąmoningumu ir išsiauklėjimu. Tačiau, kaip sako I. Tubelienė, tai daugiau išimtis – šios dvi geros draugės labai gabios, gerai mokosi ir atsakingai planuoja savo ateitį. Po metų jos pradės savarankišką gyvenimą, o kol gyvena šiuose namuose, padeda auklėtojoms prižiūrėti mažesniuosius. Tačiau net ir tokioms pavyzdingoms auklėtinėms reikia paramos – palaikymo, patarimo.

Į vaikų namų auklėtinius dažnai žiūrima tarsi pri padidinamąjį stiklą. Pedagogės teigimu, tai ypač jaučiasi mažesnėje bendruomenėje. „Jei toks vaikas padaro kažką negero, visi iškart sako, kad ji blogas, nors iš tiesų, galbūt tik vaiko elgesys tuo metu yra blogas, o ne pats vaikas. Vaikų, kaip ir visur, kaip ir kiekvienoje šeimoje, pas mus yra visokių – ir išdykusių, ir gerų. Tik gal stebimi jie yra labiau“, – įsitikinusi moteris. Šie vaikai, pasak jos, labiausiai vertina meilę ir bendravimą, o ne materialius dalykus. Kiek įmanoma, dėmesio jiems skiria auklėtojos ir tėtį atstojantis namų direktorius, tačiau to vaikams nepakanka. Ne itin daug mažame miestelyje sulaukiama ir norinčių vaikus įsivaikinti ar bent tapti laikinais, „savaitgaliniais“ globėjais, o vaikų taip pat, deja, nemažėja.

Ir vaikai, ir Šv. Kazimiero vaikų globos namų kolektyvas jau nekantrauja persikelti į atnaujintus namus. Kurį laiką glaudęsi vienos gimnazijos bendrabutyje, vaikai gyveno viename būryje, o tai šiek tiek išvargino ir juos pačius, ir darbuotojus. Naujuose namuose bus įgyvendinta nauja programa, pagal kurią vaikai gyvens keliomis atskiromis šeimomis, kambariuose gyvens po vieną ar du, turės virtuvę, poilsio kambarį. Tai, pasak I. Tubelienės, ne tik palengvins darbą, bet ir suteiks vaikams galimybę priprasti prie natūralesnio gyvenimo ritmo: „Mes galėsime turėti glaudesnį ryšį su vaiku, o vaikai – gyventi tarsi tikroje šeimoje.“

Daugiau nuotraukų – fotogralerijoje.

13 Comments

 • christian louboutin shoes

  I would like to express appreciation to you for bailing me out of such a condition. After researching throughout the the net and coming across ways which are not beneficial, I assumed my entire life was gone. Existing minus the strategies to the issues you’ve fixed all through your entire article is a serious case, as well as the kind which could have negatively affected my career if I had not encountered the blog. The understanding and kindness in playing with every part was vital. I am not sure what I would’ve done if I had not come upon such a stuff like this. I am able to at this point relish my future. Thanks very much for the impressive and sensible guide. I won’t be reluctant to endorse your blog post to anybody who requires direction on this issue.

 • yeezy

  I not to mention my friends were actually following the great items on the blog and instantly I had a horrible suspicion I never thanked the site owner for those tips. All of the people became as a result stimulated to study all of them and now have seriously been tapping into these things. Appreciation for indeed being indeed helpful as well as for going for such helpful information most people are really desperate to know about. My personal honest regret for not expressing appreciation to you sooner.

 • authentic jordans

  I am writing to make you understand of the wonderful encounter my daughter found using your webblog. She learned a lot of details, which included how it is like to have an awesome coaching character to let most people without difficulty know certain multifaceted things. You really surpassed our own expectations. I appreciate you for displaying those beneficial, safe, informative and as well as fun tips on your topic to Ethel.

 • nike cortez

  I wish to get across my admiration for your kindness giving support to all those that must have help with the topic. Your very own commitment to getting the message all-around came to be really helpful and has consistently permitted most people much like me to reach their endeavors. Your helpful tips and hints means this much a person like me and especially to my office workers. Regards; from all of us.

 • coach outlet store

  I wish to get across my respect for your kind-heartedness supporting folks that absolutely need assistance with your topic. Your special dedication to passing the solution up and down had become rather good and has regularly enabled folks just like me to reach their objectives. Your helpful help implies a whole lot a person like me and much more to my office workers. Warm regards; from everyone of us.

 • nike air max 270

  I have to show my appreciation for your generosity giving support to men who need assistance with this important idea. Your special commitment to passing the message up and down came to be remarkably powerful and has usually enabled guys like me to achieve their desired goals. This interesting information means a great deal a person like me and even further to my mates. Warm regards; from each one of us.

 • curry shoes

  Thanks for your own effort on this web page. Ellie really likes making time for internet research and it’s really easy to understand why. My partner and i learn all regarding the dynamic way you create functional items by means of this website and as well foster participation from the others on the issue then our favorite simple princess has always been understanding so much. Take advantage of the rest of the new year. You are carrying out a useful job.

 • nike air max 2017

  Thank you so much for providing individuals with an extraordinarily spectacular possiblity to check tips from this website. It’s always so lovely and as well , stuffed with a lot of fun for me and my office fellow workers to search your web site at a minimum thrice in one week to see the latest guides you will have. Of course, I’m actually fulfilled with the attractive guidelines you serve. Certain two facts on this page are really the most efficient we have all ever had.

 • birkin bag

  I as well as my buddies were looking through the excellent suggestions found on your web page and so the sudden developed a horrible suspicion I had not thanked the website owner for those strategies. Those boys had been for this reason happy to read all of them and already have clearly been making the most of these things. Appreciate your truly being well thoughtful and for selecting varieties of good useful guides most people are really eager to discover. My very own sincere regret for not expressing gratitude to earlier.

 • golden goose

  Thank you so much for giving everyone remarkably terrific possiblity to read critical reviews from this web site. It can be very superb plus stuffed with a lot of fun for me personally and my office co-workers to search the blog really 3 times in 7 days to learn the latest guides you have got. And of course, we’re always contented with your impressive creative concepts you give. Some 3 tips in this posting are truly the most effective we have had.

 • cheap jordans

  I precisely wished to thank you very much all over again. I am not sure the things that I might have carried out without the tricks revealed by you concerning that industry. It has been the depressing setting in my position, however , viewing a new specialized strategy you treated it forced me to cry over joy. I am just thankful for this work as well as trust you find out what a great job you have been doing training the others through your webblog. Most probably you’ve never encountered all of us.

 • kd 11 shoes

  Thank you for all your efforts on this site. Kate delights in making time for internet research and it is easy to see why. Most people know all of the powerful means you make simple tips and hints by means of the blog and in addition welcome response from other individuals on that topic then our favorite simple princess is undoubtedly learning a whole lot. Take advantage of the rest of the year. You’re the one carrying out a fantastic job.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.